Képzések uniós forrásból
KATTINTSON IDE : GINOP Plusz-3.2.1-21 (3. kör) – A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül
Támogatjuk Önt a pályázati csomag összeállításában és a megvalósítás során is a menedzsment feladatokban!
E-mail: kepzes@ravezeto.hu
Telefon: + 36 70 513 4128
Kérjük, az ajánlatadáshoz töltse ki ezt a rövid űrlapot, vagy keressen minket a fenti elérhetőségeinken:
KATTINTSON IDE ⇒ GINOP Plusz 3.2.1. Ajánlatadás űrlap
KIK PÁLYÁZHATNAK?
Mikro-, kis- és középvállalatok, valamint nagyvállalatok, amelyek:
- Magyarországon székhellyel rendelkeznek, kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezetek vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepe, kettős könyvvitelt vezető egyéni cégek és egyéni vállalkozások
- rendelkezik legalább egy lezárt, beszámolóval alátámasztott teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele).
Mire pályázhatnak?
Munkahelyi képzések megvalósítására, ezzel növelve a termelékenységüket.
A Rávezető Projekt Kft.-től igénybe vehető képzések:
2. Soft skill képzés - CÉGÜNK SZAKTERÜLETE
Olyan, gazdasági ágazattól független, a munkaerő-piacon széleskörűen alkalmazható kompetenciák megszerzésére, vagy fejlesztésére irányuló képzés, amely részszakmához, szakképesítéshez, nyelvi, vagy informatikai képzettséghez nem, vagy csak részben köthető kompetenciák fejlesztését célozza. Példák (felhívás szerint):
- projekt alapú csapatmunka
- hatékony ügyfélszolgálati kommunikáció
- vezetői készségek fejlesztése
- alapkompetenciák fejlesztése
- postcovid hatásokat feldolgozó tréning
Képzésbe vontak elvárt létszáma:
- mikro-, kis- és középvállalatok esetében legalább 3 fő
- nagyvállalatok esetében legalább 8 fő
Elszámolható költségek
- képzési költség - MAX. elszámolható egy főre jutó óradíj soft skill képzések esetében:
- vásárolt szolgáltatásként, külső képzés esetén: 3.750 Ft/óra/fő
- maximálisan elszámolható egy főre jutó képzési költség 250.000 Ft, ami négy szempont (hátrányos helyzet/ megváltozott munkaképesség, HH régió, kiemelt ágazat, IKT képzések) bármelyikének teljesülése esetében 350.000 Ft-ra növelhető.
- a támogatott vállalkozás munkavállalói képzésen történő részvétele miatt kieső munkaidőre jutó bruttó bér (de minimis támogatásként)
- a képzések szervezéséhez, lebonyolításához szükséges szakmai megvalósító költsége (de minimis, de kizárólag mikro-, és kisvállalkozásnak minősülő támogatott vállalkozás esetében)
Egy munkavállaló több képzésben is részt vehet, és a kötelező vállalások esetében a több képzésben résztvevő munkavállalót annyiszor kell figyelembe venni résztvevőként, ahány képzésben részt vett. A felhívás 5.2. pontjában szereplő indikátorok esetében a résztvevő csak egyszer vehető figyelembe.
Támogatás mértéke és intenzitása (az elszámolható költségek arányában)
- Mikro- és kisvállalkozás esetén max. 75 millió Ft
- képzési- és bérköltség: 70%
- szakmai megvalósítás: 100%
- Középvállalkozás esetén max. 75 millió Ft
- képzési- és bérköltség: 60%
- Nagyvállalat esetén: max. 150 millió Ft
- képzési- és bérköltség: 50%
Előleg, önerő
- a teljes megítélt támogatás maximum 50%-a (képzési költség és szakmai megvalósítói költség támogatási összegéig)
- önerő: ld. támogatás intenzitás mértéke
Kötelező vállalások
- az adott munkavállaló utolsó képzési alkalmát követő naptól számított legalább 180 napon keresztül a képzésben résztvevő munkavállalót foglalkoztatja
- feltételesen vissza nem térítendő támogatás, azaz visszatérítendő támogatásnak minősül azzal, hogy a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási időszak), valamint az előre (ld. előző pont) meghatározott eredményességi célok elérése esetén részben vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá.
Képzőkre vonatkozó feltételek:
- A képzőintézmény rendelkezik legalább egy teljes lezárt üzleti évvel (ebbe beleértendő a lezárt költségvetési év is);
- A képzőintézmény adózás előtti eredménye a legutolsó lezárt üzleti évben meghaladja az 1 millió Ft-ot (költségvetési szerv és a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokról szóló 2021. évi IX. törvényhatálya alá tartozó képzőintézmény esetén nem kell alkalmazni);
- A képzőintézmény rendelkezik (1) a választott képzéstípusnak megfelelő, (2) OSAP adatlappal vagy a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszerébe (FAR) történő adatszolgáltatással igazolt, (3) az adott képzés típusában legalább 100 résztvevő befejezett képzését igazoló referenciával; Ennek igazolása a referencia képzést egyértelműen azonosító FAR képernyőfotóval, vagy amennyiben ilyen az adott képzés kapcsán nem állhat rendelkezésre, OSAP adatlappal történhet, a kérelem kötelező mellékleteként benyújtandó.
- A képzőintézményre a felnőttképzési államigazgatási szerv a kérelem benyújtását megelőző két évben az aktuális minimálbért meghaladó összegű hatósági bírságot nem szabott ki.
- A képzőintézmény rendelkezik a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (továbbiakban: Fktv.) 2020. január 01-től hatályos állapot szerinti bejelentéssel, engedéllyel.
Kérelem a jelen szakaszban 2024. szeptember 30. napjáig nyújtható be a Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal hivatali kapujára.
A jelenlegi meghirdetési szakasz során a rendelkezésre álló keretösszeg 15 milliárd forint.